This is an archived article that was published on sltrib.com in 2016, and information in the article may be outdated. It is provided only for personal research purposes and may not be reprinted.
CLASS 5A
FIRST TEAM
Dani Barton • Brighton, Sr., RS
Madelyn Robinson • Lone Peak, Jr., OH
Sara Hamson • Pleasant Grove, Sr., RS
Renae Davis • Weber, Sr., S
Kacie Huntsman • Lone Peak, Sr., S
Kazna Tarawhiti • Pleasant Grove, Jr., OH
SECOND TEAM
Malli Valgardson • Pleasant Grove, Sr., MB
Brielle Fowler • Pleasant Grove, Sr., L
AveRee Knowles • Sky View, Sr., OPP
Tayler Tausinga • American Fork, Jr., S
Madeline Vigil • Fremont, Sr., OH
McKayla Pollard • Lone Peak, Sr., MB
HONORABLE MENTION
Heather Gneiting • Pleasant Grove, Jr., MB
Kaycee Adams • Syracuse, Sr., OH
Bridget Triplett • Weber, Jr., MB
Abigail Harper • Sky View, Sr., OH
Elizabeth Darling • Davis, Sr., S
Seleisa Elisaia • Bingham, Jr., S
CLASS 4A
FIRST TEAM
Seyvion Waggoner • Bountiful, Sr., OH
Bri Mortensen • Bountiful, Jr., S
Holland Vande Merwe • Bountiful, Jr., LB
Madison Brunatti • Corner Canyon, So., OH
Sydney Sorensen • Bonneville, Sr., OH
Kelsie White • Bountiful, Sr., MB
SECOND TEAM
Kristen Allred • Maple Mountain, Sr., OH
Megan Treanor • Salem Hills, Sr., S
Mikayla Upham • Skyridge, Sr., OH
Whitney McEwan • Woods Cross, Jr., MB
Brook Pe'a • Bountiful, Jr., RS
Autumn Spafford • Corner Canyon, Jr., MB
HONORABLE MENTION
Zoe Tippetts • Corner Canyon, Sr., OH
Janet Kalaniuvalu • Mountain View, Sr., OH
Alarie Anderson • Murray, Sr., LB
Zarya Smith • Olympus, Sr., OH
Kaitlynn Bradley • Springville, Jr., MB
Cathyrine Funa • Spanish Fork, Sr., MB
CLASS 3A
FIRST TEAM
Charity Bradley • Desert Hills, Sr., OH
Anna Cox • Morgan, Sr., MB
Rachel Winters • Desert Hills, Sr., OH
Ellee Anderson • Morgan, So., S
Brookelyn Hurlbut • Morgan, Sr., OH
Marcie Stapley • Morgan, Jr., MB
SECOND TEAM
Emily Smith • Park City, So., S
Hannah Farr • Morgan, Jr., LB
Shelby Ison • North Sanpete, Jr., OH
Larishalee Tiatia • Dixie, Sr., S
Shandi Bastian • Richfield, Sr., MB
Chezney Nielsen • Union, Sr., OH
HONORABLE MENTION
Jessica Harris • Desert Hills, Sr., MB
Jessica Rose • Bear River, Sr., L
Hailee Harmer • Desert Hills, Sr., S
Valerie Sokolow • Juan Diego, Jr., OH
Grace Wiczek • Park City, So., OH
Jentry Ison • North Sanpete, Sr., L
CLASS 2A
FIRST TEAM
Ashlin Blonquist • North Summit, Sr., MB
Hunter Vernon • North Summit, Jr., OH
Jaslyn Gardner • Enterprise, Jr., OH
Peyton Torgerson • North Sevier, Sr., OH
Elise Richins • North Summit, Sr., S
Samantha Rogers • South Summit, Sr., MB
SECOND TEAM
Lacy Drake • Enterprise, Sr., LB
Dakota Barnson • Kanab, Sr., MB
Tori Phelps • Enterprise, Sr., S
Tatum Stanworth • Delta, Sr., OH
Kaitlyn Houston • Kanab, Sr., S
Ta'ssi Su'esu'e • San Juan, Fr., OH
HONORABLE MENTION
Elise Bush • South Summit, Sr., MB
Hannah Jo Peterson • South Summit, Sr., S
Shaylee Fowles • Delta, So., MB
Allie Zehner • Rowland Hall, Jr., OH
KeaNani Benally • San Juan, Sr., LB
Jessa Gines • South Summit, So, OH
CLASS 1A
FIRST TEAM
Audrey Green • Intermountain Christian, Sr., OH
Atlanta Black • Monticello, Sr., MB
Andee Cornia • Rich, Sr., S
Kathleen Tomon • St. Joseph, Sr., S
Jordan Bennett • Panguitch, Jr., MB
Ashley Groll • Rich, Sr., OH
SECOND TEAM
Julia Hopkin • Rich, Jr., OH
Shantae Miller • Panguitch, Sr., S
Emily Barnes • Milford, Sr., OH
Kaylie Grant • Duchesne, Sr., S
Izabell Slade • Monticello, Sr., MB
Melanie Lamborn • Rich, Sr., MB
HONORABLE MENTION
Allie Maughan • Monticello, Sr., S
Abbey Blevins • Panguitch, So., MB
Gracie Rhoades • Tabiona, Sr., MB
Bailey Wall • Tintic, Sr., OH
McCall Tebbs • Panguitch, So., OH
Taylie Norris • Panguitch, Fr., OH